Wall of Fame

October NAC 2019

Nolan Y – 5th, Div 2 Men’s Epee

Veteran World Championships 2019

Walter D – Gold, Vet Team Men’s Epee

National Championships & July Challenge 2019

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Kimberlee M – Silver, Div 1 Women’s Epee
Victoria T – 5th, Div 1 Women’s Epee
Ethan N – 5th, Junior Men’s Epee
Alex L – 7th, Y-14, Men’s Epee
Kaylin N – 5th, Y-14 Women’s Epee
Cheri C – 8th, Y-14 Women’s Epee
Olaf M – Gold, Y-10 Men’s Epee
Jolie N – 6th, Y-10 Women’s Epee

April NAC 2019

Walter D – Silver, Vet 60 Men’s Epee
Sean A – 5th Vet 50 Men’s Epee
Riley R – Gold, Div 2 Men’s Epee
Kaylin N – Gold, Div 2 Women’s Epee
Cheri C – 5th, Div 2 Women’s Epee

Super Junior and Cadet Circuit Event 2019

Nick C – Bronze, Junior Men’s Epee
Valentin M – 6th Junior Men’s Epee
Ethan N – 7th, Junior Men’s Epee
Connor J – Bronze, Cadet Men’s Epee
Kaylin N – Silver, Cadet Women’s Epee

March NAC 2019

Alex L – Bronze, Y-14 Men’s Epee
Matthew D – 6th, Y-14 Men’s Epee
Riley R/Matthew D/Alex L – Gold, Y-14 Team Men’s Epee
Layland G – 7th, Y-10 Men’s Epee
Jolie N – Silver, Y-10 Women’s Epee

Junior Olympics 2019

Ethan N – 5th, Cadet Men’s

European Cup 2019

Ethan N – Silver, Cadet Team Men’s Epee

December NAC 2018

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Amy M – 7th, Vet 50 Women’s Epee

November NAC 2018

Sumin L – 8th, Junior Women’s Epee

October NAC 2018

Ethan N – Gold, Cadet Men’s Epee
Matthew D – 7th, Div 2 Men’s Epee
Paree C – Bronze, Div 2 Women’s Epee
Kaylin N – 8th, Div 2 Women’s Epee

Veteran World Championships 2018

Walter D – Gold, Vet Team Men’s Epee
Walter D – Silver, Vet 60 Men’s Epee

National Championships 2018

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Cynthia A – 7th, Vet 60 Women’s Epee
Sean A – 5th, Vet 50 Men’s Epee
Amy M – 5th, Vet 50 Women’s Epee
Sean A/Walter D/Sang Yup L – Gold, Vet Team Men’s Epee
Hanna L – Bronze, Div 1 Women’s Epee
Athina K – 7th, Div 2 Women’s Epee
Connor J – 5th, Y-14 Men’s Epee
Jolie N – 7th, Y-10 Women’s Epee

April NAC 2018

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Evan R – 5th, Vet 60 Men’s Epee
Sean A – Silver, Vet 50 Men’s Epee
Amy M – 6th, Vet 50 Women’s Epee
Athina K – Silver, Div 2 Women’s Epee
Athina K – Gold, Div 3 Women’s Epee

March NAC 2018

Thomas C – 7th, Y-12 Men’s Epee
Natasha L – Bronze, Y-10 Women’s Epee
Jolie N – 8th, Y-10 Women’s Epee

December NAC 2017

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Evan R  – Bronze, Vet 50 Men’s Epee
Sean A –  6th, Vet 50 Men’s Epee

October NAC 2017

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Valentin M – Gold, Div 2 Men’s Epee
Victoria T – 6th, Cadet Women’s Epee

World Championships 2017

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee

National Championships 2017

Evan R – Bronze, Vet 50 Men’s Epee
Julio M – 6th, Vet 50 Men’s Epee
Michael S – Bronze, Div 2 Men’s Epee
Victoria T – Silver, Div 2 Women’s Epee

April NAC 2017

Walter D – Gold, Vet 60 Men’s Epee
Sean A/Walter D/Sang Yup L/Julio M – Silver, Vet Team Men’s Epee

March NAC 2017

Ethan N – Bronze, Y-14 Men’s Epee

January NAC 2017

Hanna L – 7th, Div 1 Women’s Epee

December NAC 2016

Sean A – Gold, Vet 50 Men’s Epee
Walter D – 6th, Vet 60 Men’s Epee

November NAC 2016

Ethan N  Silver, Y14 Men’s Epee
Aaron L – 5th, Y14 Men’s Epee
Lailia G  – 7th, Y10 Women’s Epee

National Championships 2016

Walter D – Bronze, Vet 50 Men’s Epee
Sean A – 6th, Vet 50 Men’s Epee
Zachary Z – 8th, Junior Men’s Epee
Amanda H – Bronze, Junior Women’s Epee
Wolfy S – 7th, Div 3 Men’s Epee
Kaylin N – 8th, Y-12 Women’s Epee

April NAC 2016

Walter D/Sean A/Julio M – Bronze, Vet Team Men’s Epee
Julio M – Bronze, Vet 50 Men’s Epee
Amy M – 5th, Vet 50 Women’s Epee

March NAC 2016

Aaron L – Silver, Div 2 Men’s Epee
Ethan N – 8th, Div 2 Men’s Epee
Victoria T – 8th, Div 2 Women’s Epee
Ethan N – 8th, Y-14 Men’s Epee
Aaron L/Ethan N – Bronze, Y-14 Team Men’s Epee

January NAC 2016

Zachary Z – Gold, Junior Men’s Epee